LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jemi në gjendje kaotike”/ Korreshi për protestën: E vonuar

11 Nëntor 2022, 19:05, Politikë CNA
“Jemi në gjendje kaotike”/ Korreshi për protestën: E
Deputeti Saimir Korreshi

Deputeti Saimir Korreshi, ka deklaruar se do të jetë pjesë e protestës pavarësisht se nga kush është organizuar.

Gjatë një interviste, Korreshi tha se kjo protestë është e vonuar, pasi qytetarët kanë shumë arsye për të protestuar, ndërsa theksoi se kjo protestë ishte e vonuar.

 “Ajo e nesërmja është pak e vonuar. Kjo qeveri ka bërë miliarda zullume. Për fat të keq ne nuk kemi asnjë pushtet, sepse ia lamë vetë. E patë se çfarë lloj gjuhe përdori kryeministri?! Njerëzit duhet të kishin dalë. Të mos presimn vetëm partitë politike. Njerëzit duhet të jenë përditë në protestë me çdo gjë, që nuk shkon me këtë vend. Jemi në një gjendje kaotike. Unë jam bashkuar dhe do t’i bashkohem çdo lloj proteste, pavarësisht se nga kush thirret. Unë do të jem përditë në protestë’, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga