LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta “kërcënon” me sekretet shtetërore?/ Zbulohet plani i tij

11 Nëntor 2022, 09:01, Politikë CNA

Meta “kërcënon” me sekretet shtetërore?/ Zbulohet

Monika Kryemadhi në emisionin "Now" në "Euronews Albania" u shpreh se ajo dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti Ilir Meta kishin menduar të tërhiqeshin nga politika.

Por, sipas saj, sekretet që ka mësuar Meta si President kanë bërë që të tërhiqen nga ky vendim.

Meta ka ndryshuar plan pas sekreteve që ka mësuar si President, dhe një natë më parë, bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi e nxori zbuluar.

“Meta nga pozicioni i presidentit ka parë shumë gjëra që shkojnë përtej dijenisë sime, që janë sekrete dhe kanë të bëjnë me Shqipërinë. Kishim menduar të dilnin për t’ia lënë vendin një elite të re politike për të cilën shoqëria shqiptare nuk është ende gati. Një të riu i duhen të paktën 300 mijë euro të promovohet në politikë. Unë po të dua gjej 3 mijë njerëz me nga 100 euro dhe i gjej. Si mundet një grua  e re të përballet me një kandidat të Ramës që vjen me para droge, me armë dhe infrastrukturën policore. Ilir Meta ka parë që ka ky furnizim i krimit të organizuar vinte nga shitjet e konturazhit sekret të shtetit shqiptar”, tha Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga