LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha thërret në takim 7 kandidatët e primareve të Tiranës/ Zbardhen diskutimet

10 Nëntor 2022, 20:24, Politikë CNA
Berisha thërret në takim 7 kandidatët e primareve të
Kandidatët për primaret e Tiranës

Kryetari i Partisë demokratike, Sali Berisha ka thirrur mbrëmjen e sotme në një takim 7 kandidatët e primareve për bashkinë e Tiranës.

Berisha u ka dhënë atyre direktiva në lidhje me zgjedhjet vendore dhe u ka kërkuar të bëjnë fushatë korrekte duke respektuar njëri-tjetrin.

Gjithashtu, kreu i demokratëve deklaroi se të shtatë kandidatët duhet të tregojnë vlerat si personalitete.

Jeni personalitete, tregoni vlerat tuaja dhe bëni fushatë korrekte”, mësohet të jetë shprehur Berisha.

Ndërkohë, kujtojmë se pak ditë më parë PD zyrtarizoi 7 kandidatët për Tiranën. Në garë për primare janë Belind Këlliçi, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti, Adriana Kalaja, Enkelejda Fejzo, Fatmir Merkoçi dhe Julian Deda./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga