LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama vs Berisha/ Kush e fiton përballjen sipas Arta Dades

10 Nëntor 2022, 22:44, Politikë CNA
Rama vs Berisha/ Kush e fiton përballjen sipas Arta Dades
Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, ka komentuar situatën politike, në kohën kur kanë mbetur vetëm disa muaj nga zgjedhjet e ardhme.

Dade tha në "A2 CNN" se në përballje me kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha, kryeministri Edi Rama fiton sërish.

“Unë do doja që brenda PS-së të ketë ato zhvillime, pasi një kryeministër që merr mandatin e tretë nuk ka vend për ta kritikuar se praktikisht e ka zgjedhur populli. Edhe ata që nuk e duan Ramën dhe janë kritikë kanë vajtur dhe kanë votuar. Sa më shumë të jetë Sali Berisha aty, do të lidhet me Edi Ramën, në përballje me Berishën, patjetër që fiton Rama”, deklaroi ish-ministrja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga