LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse u largua Alfred Rushaj?/ Paloka: Nuk bëri publicitet, i kërkoj ndjesë

11 Nëntor 2022, 10:40, Politikë CNA

Pse u largua Alfred Rushaj?/ Paloka: Nuk bëri publicitet, i kërkoj

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka folur për largimet e fundit në PD.

Në emisionin "Të Paekspozuarit", Paloka ka zbuluar edhe arsyet se përse u largua Alfred Rushaj.

Sipas tij, Rusha u investua në bisedimet mes dy grupeve në PD dhe kërkonte bashkimin e partisë, por kjo dështoi dhe ai u ndie i zhgënjyer. 

"E di, për zotin Rrushaj pse është larguar. Kam biseduar edhe përpara me të.

Fredi nuk i bëri publicitet asaj gjëje dhe i kërkoj ndjesë. Fredi ishte një nga njerëzit që u përpoq të bashkonte dy grupet brenda grupit parlamentar. Ramë dakord në disa pika si mund të bashkëpunohej. Arsyeja më e fortë ishte zhgënjimi prej kësaj", deklaroi Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga