LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka pasur konflikt, Kokoneshi është sulmuar në bashki”/ Erion Braçe: Mos gënjeni

11 Nëntor 2022, 12:33, Politikë CNA

“Nuk ka pasur konflikt, Kokoneshi është sulmuar në

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka dalë me një tjetër version mbi ngjarjen ku ka mbetur i plagosur kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi, dhe shoferi i tij.

Sipas tij nuk ka pasur dhe nuk ka ndodhur asnjë konflikt siç është thënë deri më tani, Kokoneshi ka qenë në punë.

“Një gjë po ua kërkoj me shumë ngulm: mos gënjeni! Nuk ka ndodhur asnjë konflikt në poliklinikën e Divjakës, zero. Kryetari i Bashkisë së Divjakës ka qenë në punë, nuk ka qenë në poliklinikën e Divjakës. Kjo sa për fillim. Do ju lutesha edhe një herë mos gënjeni mbi ngjarjen. Është një sulm i pastër kriminal kundrejt një zyrtari në detyrë,” – u shpreh Braçe.

 

Kryetari i Bashkisë Divjakë, Fredi Kokoneshi dhe shoferi i tij Gazmir Bullari i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale pasi u plagosën me thikë nga Orgest Xhelili./CNA.al

Lajmet e fundit nga