LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 12 nëntorit e dhunshme?/ Flet Murrizi

11 Nëntor 2022, 17:12, Politikë CNA

Protesta e 12 nëntorit e dhunshme?/ Flet Murrizi

Deputeti i Partisë Demokratike, Muslim Murrizi është shprehur se protesta e nesërme nuk do të jetë e dhunshme.

Gjatë një interviste ai u shpreh se ka një dallim mes deklratave që bëhen publikisht dhe asaj që realisht është Berisha.

Murrizi shprehet se PD pavarësisht deklaratave në 32 vite ka bërë vetëm një protestë të dhunshme, ndaj sipas tij ka një dallim mes deklaratave të forta në public dhe asaj që ndodh në të vërtetë.

“Në 32 vite, Partia Demokratike ka bërë vetëm një protestë të dhunshme, atë të 97-s. Ndërsa qeveria që është sot në pushtet, mund të numëroj 6 ose 7 protesta , ku ka pasur edhe viktima. Si ajo e 98-tës apo 21 janari. Deklaratat publike janë publike. Unë di t’i ndaj. Se sa i dhunshëm është Sali Berisha në shpirt unë di ta dalloj.”- u shpreh Murrizi në “Zona Zero”./CNA.al

Lajmet e fundit nga