LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takim sekret Berisha-Alibeaj/ Zheji zbardh prapaskenat në PD

11 Nëntor 2022, 15:06, Politikë CNA

Takim sekret Berisha-Alibeaj/ Zheji zbardh prapaskenat në PD

Analisti Artur Zheji, duke iu referuar disa burimeve të tij, tha se ka pasur një takim sekret mes kreut të PD-së, Sali Berisha, dhe deputetit Enkelejd Alibeaj.

I ftuar në ‘Pikat mbi I’ në ‘News24’, Zheji tha se takimi ka ndodhur këto dy-tri ditët e fundit, por nuk ka pasur dakordësi mes tyre.

“Nuk mund ta fusim në një thes të madh Shqipërinë. Vetëm në Shqipëri dhe në disa vende të pazhvilluara dhe thuhet ne jemi e njëjta gjë me protestën. S’mund të më thuash mua që s’ka ngjyra mes Berishës dhe Metës.

Kur thua se nuk janë, i bën apel që të jenë të verbër. Ka pasur një takim sekret mes Alibeajt dhe Berishës. Kam burimet e mia se ka qenë një takim mes Berishës dhe Alibeajt, por takimi ka dështuar. Ka ndodhur këto 2-3 ditët e fundit”, tha Zheji./CNA.al

Lajmet e fundit nga