LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama në “Forumin e Paqes” në Paris/ “Pa Kinën, Rusinë dhe Turqinë nuk do të kishim mbijetuar”

11 Nëntor 2022, 19:28, Politikë CNA
Rama në “Forumin e Paqes” në Paris/ “Pa Kinën,
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, është bërë pjesë e "Forumit të Paqes" në Paris. Në kuadër të këtij forumi, kryeministri Rama u prit nga presidenti i Francës Emmanuel Macron.

Gjatë fjalimit të tij, Rama ka nënvizuar faktin se gjatë luftës me pandeminë, Shqipëria pati ndihmën nga Kina, Rusia dhe Turqia.

Rama theksoi se vaksinat gjatë pandemisë, janë siguruar nga këto vende dhe jo nga BE.

Pa Kinën, Rusinë dhe Turqinë ne nuk do të kishim mbijetuar pasi vaksinat nuk erdhën nga BE.

Nuk duhet të presim të na vijnë katastrofa që të bëhemi bashkë. Kemi shpresë se kjo do na çojë më tej”, tha Rama./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga