LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Skandali më i madh i shekullit”/ Paralajmëron Ndoka: Inceneratorët do të “djegin” qeverinë

6 Korrik 2022, 20:46, Politikë CNA
“Skandali më i madh i shekullit”/ Paralajmëron Ndoka:
Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, ka folur me tone të ashpra ndaj qeverisë, në lidhje me aferën korruptive të inceneratorëve.

Në një prononcim për CNA.al, Ndoka e cilësoi këtë aferë si skandalin më të madh të shekullit. Ai deklaroi se janë pikërisht inceneratorët ata që do ta “djegin” qeverinë dhe do ta dërgojnë drejt fundit.

“Ky është skandali më i madh i shekullit, që në kohën e shtetit shqiptar, është e paprecedentë kjo që ka ndodhur me djegësit. Pra, janë këta djegësit që po e djegin vetë qeverinë. Realisht këtë qeveri e kanë mbytur me këmbët e saj. Besoj që jo protesta mund të jetë shumë e madhe, por në shtator dhe tetor do ta kemi akoma këtë si kauzë, për këtë qeverisje që urrejtja dhe zemërimi i qytetarëve do ta rrëzojë”, theksoi kreu i PDK-së./ B.A. - CNA.al

 

Lajmet e fundit nga