LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“7 korriku, goditja më e rëndë ndaj regjimit”/ Braimllari paralajmëron pjesëmarrje masive

6 Korrik 2022, 15:12, Politikë CNA
“7 korriku, goditja më e rëndë ndaj regjimit”/
Endrit Braimllari

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, ka dalë me një reagim në rrjetet sociale,  ku shkruan se bashkimi i të gjithë energjive, politike dhe jo politike nesër në protestë do të jetë goditja më e rëndë ndaj regjimit.

Braimllari shton me bindje se protesta e 7 korrikut do të ketë një mbështetje të jashtëzakonshme.

“Bashkimi i të gjitha energjive politike dhe jo politike do të jetë goditja më e rëndë ndaj regjimit.

Protesta e 7 korrikut e thirrur si nevojë e shoqerisë civile do të ketë mbështetjen e jashtëzakonshme qytetare”, shkruan Braimllari./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga