LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Një ditë para protestës/ Shehaj: Nuk dalim se na thërret Berisha, do të korrigjojmë gabimin e anonimit që iku

6 Korrik 2022, 08:46, Politikë CNA
Një ditë para protestës/ Shehaj: Nuk dalim se na thërret
Brisida Shehaj

Nënkryetarja e LSI-së në Tiranë, Brisida Shehaj, ka folur për protestën e 7 korrikut, ku tha se detyrë e opozitës është të korrigjojë dëmin që i ka bërë shoqërisë Lulzim Basha në 8 vite opozitë.

Shehaj tha se nuk do të dalin atje se na thërret Berisha, por për t'i dhënë mesazh politikës.

“Opozita ka vetëm një detyrë, të korrigjojë gabimin e 8 viteve të atij anonimit që iku.

Nuk mbajti thjesht peng një parti, por dëmi që bëri në shpresën e qytetarëve, shpirtin e protestës është shumë i madh.

Nuk jam e parimit që të dalim atje se na thërret Berisha, por për t'i dhënë mesazh politikës se ne ju vëmë dhe për 24 orë ju heqim prapë. Deri ditën që politika nuk do ta ketë të qartë këtë mesazh vendi ynë do të shkojë keq dhe më keq"./ E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga