LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ Spaho zbardh detaje, nga kush do të drejtohet tubimi

5 Korrik 2022, 20:16, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ Spaho zbardh detaje, nga kush do të drejtohet tubimi
Edmond Spaho

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka folur mbrëmjen e sotme për protestën e 7 korrikut, që do të mbahet para Kryeministrisë.

Në një intervistë për emisionin "Debat" në "A2CNN", Spaho tha se protesta nuk do të drejtohet nga PD, por nga shoqëria civile dhe akademikë.

Deputeti u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të bashkohen dhe të marrin në dorë fatet e vendit, duke theksuar se Shqipëria ndodhet në një moment kritik.

“Nisur nga slogani 'Shqipëria në rrezik' ka të bëjë me një çështje përtej PD. Një interes shumë më i gjerë që ngërthen shoqërinë shqiptare. Jo pa qëllim është gjetur ky slogan. Momenti në të cilin ndodhemi është mjaft kritik. Nuk është përgjegjësia vetëm e opozitës për të marrë në dorë fatet e vendit, por është përgjegjësia e të gjithë qytetarëve të vendit të të gjitha moshave të japin kontributin e tyre për të dalë nga kjo protestë alarmante.

Këtë protestë nuk do e drejtojë një parti politike, PD, por do të jenë aktivistë të shoqërisë civile, bota akademike, segmente të tjera që janë të interesuar në favor të ndryshimeve”, tha Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga