LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kam qindra fatura për SPAK-un”/ Kryemadhi paralajmëron Ramën: Do bëhesh koleg me Alqi Bllakon

5 Korrik 2022, 11:45, Politikë CNA
“Kam qindra fatura për SPAK-un”/ Kryemadhi paralajmëron
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka dalë në një konferencë për mediat, ku ka denoncuar sërish me fakte dhe fatura, vjedhjen që është bërë me inceneratorët.

Ajo tha se i pari që do të duhej të merrej në pyetje dhe i pandehur për këtë çështje është vetë Edi Rama, që sipas saj gënjeu në komisionin për inceneratorët, duke thënë se kompanitë kanë bërë një investim prej 128 milionë eurosh, që rezulton të jetë i pavërtetë.

“Ka pasur mashtrime dhe shtrembërime në kuadër të panikut, Edi Rama është futur në sulm të vërtetë, që është zbardhja e aferës së inceneratorëve. Skema më korruptive është në inceneratorin e Tiranës, një investim i cili nuk ekziston, kryeministri Rama gënjeu kur tha se ka një investim prej 128 milionë eurosh nga kompanitë e inceneratorëve.

Kompanitë e inceneratorëve qenkan të shqetësuar, të nderuar gazetarë nuk mund ti jap dot faturat, derisa ti dorëzoj në SPAK, me qindra mijëra fatura. Po iu nxjerr vetëm një nga faturat, ku kompania AM, i ka shitur Integrated, janë fatura që janë në sistemin fiskal të hedhura.

Të nderuar inceneratoristë, fusha e betejës sonë është SPAK-u, SPAKu është në momentin që të tregojë që është një arbitër i drejtë, Edi Rama nuk mund të vjedhur 189 milionë dollarë me fatura, me fakte, të marra nga buxheti i shtetit, për të blerë çdo gjë që i duhet për të larguar vëmendjen nga korrupsioni. Po të kishte shtet Edi Rama do të ishte koleg me Alqi Bllakon”, tha Kryemadhi./E.T-CAN.al

Lajmet e fundit nga