LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duhet të marrim plan masash”/ Kryemadhi zbulon lëvizjet e LSI më 25 Korrik

5 Korrik 2022, 14:17, Politikë CNA
“Duhet të marrim plan masash”/ Kryemadhi zbulon lëvizjet e
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, sot ka zhvilluar një takim me krerët e degëve, ku ka folur për Konventën Kombëtare që do të mbahet në 25 Korrik.

Kryemadhi tha se, 25 Korriku është një datë shumë me rëndësi dhe e veçantë për LSI, ndërsa theksoi se do të hartohen një plan masash dhe një prezantim të aksionit që do të vazhdojë LSI në të ardhmen.

 Ndër të tjera, Kryemadhi konfirmoi edhe një herë pjesëmarrjen në protestë dhe iu bëri thirrje qytetarëve t’iu bashkohen.

 “Duhet të jemi shumë të përgatitur, sa i përket prezencës sonë në fushatë, për shkak të rezultatit në zgjedhjet e 2019, që erdhi si pasojë e bojkotit tonë. 25 korriku është Konventa Kombëtare që ne do e zhvillojmë në Pallatin e Kongreseve. Numri i delegatëve nuk kalon mbi 800. Ne do të vendosim një lloj koordimi për pjesëmarrjen e delegatëve, edhe të atyre që janë jashtë shtetit, nëse kanë apo mundësi për të ardhur.

Ne e dimë shumë mirë se data 25 ka shumë rëndësi të veçantë për ne, për sa i përket ngjarjes dhe zhvillimit politik që do të marrë LSI në të ardhmen. Prandaj, duhet që ta marrim seriozisht. Mendoj se do të kemi një plan masash dhe një prezantimi, që do duhet ta shpalosim në Konventë. Para 25 prillit është protesta e datës 7 korrik, që është shumë e rëndësishme. Nuk është e rëndësishme për ta pasur si organizim politik, por për të sensibilizuar njerëzit, që të dalin dhe të protestojnë. Të mos protestojnë për partitë politike, por për veten e tyre. Është shumë e rëndësishme t’i njoftojmë njerëzit, t’i shpërqendrojmë nga ajo indiferencë që kanë. 7 korriku është për të treguar se në protestë nuk janë vetëm partitë politike, por edhe qytetarët”, tha Kryemadhi./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga