LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SPAK të hetojë aferën 100 milionë euro”/ PD kërkon dorëheqjen e Ramës

5 Korrik 2022, 12:39, Politikë CNA
“SPAK të hetojë aferën 100 milionë euro”/ PD
Foto ilustruese

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi në një deklaratë për mediat, i ka bërë thirrje SPAK, të hetojë aferën e inceneratorëve.

Këlliçi u shpreh se duke patur nën dritë fakte të reja, PD kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Belind Këlliçi.

"Ne i bëjmë thirrje SPAK-ut të hetojë kokën e aferës qindra milionë euroshe dhe të mos merret më me bishtat. Deklarata e këtij institucioni, pas skandalit të fundit, se po ndjek paratë, kur hetimet kanë filluar prej 1 viti, nuk është serioze. 

Nën dritën e fakteve të reja, skandalit të radhës dhe traditës në hajdutëri të kësaj qeverie, Partia Demokratike kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Edi Ramës.

Partia Demokratike i bën thirrje të gjithëve, të djathtë e të majtë, të ngrihen në mbrojtje të dinjiteti të tyre dhe të Shqipërisë. Duhet menjëherë ndalur marshimi mbi shpinat e shqiptarëve i bandës në pushtet", tha Këlliçi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga