LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ Këlliçi, thirrje gazetarëve: Duhet të çliroheni nga kapja e qeverisë

5 Korrik 2022, 18:02, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ Këlliçi, thirrje gazetarëve: Duhet
Belind Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, u ka bërë thirrje gazetarëve që t'i bashkohen protestës së opozitës që zhvillohet me 7 korrik.

Në një status në "Facebook", deputeti i PD-së thekson se gazetaria është e kapur nga qeveria, ndaj ka ardhur koha që të çlirohen për  vete dhe për të vërtetën.

“Gazetaria do të çlirohet nga kapja kur pronarët e mediave të çlirohen nga qeveria.

Liria e shtypit është e shtypur. Për sa kohë media jep e merr me qeverinë, lajmet i bën qeveria.

U bëj thirrje gazetarëve të bashkohen në protestë, për lirinë që u mungon, për të vërtetën, për veten!”, shkruan Këlliçi./CNA.al

Protesta e 7 korrikut/ Këlliçi, thirrje gazetarëve: Duhet

Lajmet e fundit nga