LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron Ramën/ I ke ditët e numëruara

6 Korrik 2022, 11:33, Politikë CNA

Berisha paralajmëron Ramën/ I ke ditët e numëruara

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka bërë një paralajmërim të fortë, sot një ditë para protestës.

Gjatë një daljeje mediatike, Berisha tha se qytetarët shqiptarë është koha të ngrihen dhe t'i thonë Ramës, që i ka ditët e numëruara.

“Pakënaqësia është e pakufishme.

Do të bëjmë gjithçka për të shndërruar mesazhin tonë në një magnet për shoqërinë shqiptare, e cila ndjek këto zhvillime, por duhet të heqë dorë nga pasivititet, apo 'ç’më duhet mua'.

Duhet të ngrihemi për t’i thënë këtij autokrati që i ka ditët e numëruara”, -tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga