LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pa ik Rama dhe Veliaj, nuk shpëton Shqipëria”/ Mesazhet e demokratëve një ditë para protestës

6 Korrik 2022, 11:04, Politikë CNA

“Pa ik Rama dhe Veliaj, nuk shpëton Shqipëria”/ Mesazhet e

Sot, shoqëria civile dhe Sali Berisha, kryetari i Partisë Demokratike, të grupuar nën siglën e Frontit të Shpëtimit Kombëtar, organizojnë tryezën e tretë të debatit për daljen nga kriza.

Fokusi do të jetë protesta e 7 korrikut, vendimi për të cilën u mor në tryezën e dytë të organizuar nga Fronti. Nga kjo tryezë dhe diskutimet aty ka dalë edhe një libër që do të promovohet në takimin e sotëm. I titulluar “Shqipëria në rrezik - çfarë mund të bëjmë”, 40 aktivistë të shoqërisë civile dhe lideri demokrat, paraqesin një traktat idesh për “shpëtimin e Shqipërisë” nga shpopullimi, varfëria dhe shkombëtarizimi.

Ndërkohë, janë zbardhur edhe disa prej mesazheve të shkruara në disa pankarta që pasqyrojnë disa nga çështjet për të cilat PD ka reaguar dhe ka treguar qëndrimin e saj.

“Hiqni trarët që pengojnë bashkimin kombëtar! Jo Skavicës, jo shpopullimit të Dibrës! Aty ku e vërteta nuk është e lirë, liria nuk është e vërtetë! Shqipëria nuk shitet, as copëtohet dhe as tjetërsohet! Ndal hartës gjyqësore, të shpopullimit të Shqipërisë! Pa ik Rama dhe Veliaj, nuk shpëton Shqipëria”, janë disa prej thirrjeve të shkruara dhe të ngjitura në disa prej karrigeve në sallën ku do të mbahet mbledhja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga