LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mesazhi i ish-deputetit/ Zbulohet pse Rama ka urrejtje personale ndaj gazetarëve

6 Korrik 2022, 14:10, Politikë CNA

Mesazhi i ish-deputetit/ Zbulohet pse Rama ka urrejtje personale ndaj

Dy ditë më parë gazetarët protestuan përballë Kryeministrisë, në shenjë solidarizimi me kolegun e tyre Klevis Muka, i cili u dërgua në “riedukim” për 3 muaj nga kryeministri Rama, pas një pyetjeje që i drejtori ministres Xhaçka për investimet strategjike.

Ai i ndaloi pjesëmarrjen në të gjitha konferencat e tij për 3 muaj rresht.

Duke komentuar këtë sjellje të Ramës me gazetarët, ish-deputeti Klevis Balliu, i ftuar në studion e “Abc Live”, u shpreh se Rama ka një urrejtje personale ndaj gazetarëve, pasi sipas tij ka dashur të jetë një prej tyre dhe nuk ka mundur të bëhet.

Ai ka urrejtje personale ndaj gazetarëve se ka dashur gjithë jetën të jetë një prej tyre dhe nuk u bë dot kurrë. Dhuna ndaj tyre duhet t’i çojë gazetarët në shesh”, -tha Balliu.

Ai u bëri thirrje të gjithë gazetarëve që të jenë në shesh ditën e nesërme dhe mos tolerojnë dhunën nga ana e kryeministrit./CNA.al

Lajmet e fundit nga