LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi lëshon "bombën"/ Inceneratorët "blenë" edhe Lulzim Bashën

4 Korrik 2022, 10:33, Aktualitet CNA
Kryemadhi lëshon "bombën"/ Inceneratorët
Foto ilustruese

Në bashkëbisedimin me gazetarët, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka hedhur akuza të forta, duke thënë se janë paguar shumë para te Partia Demokratike, ku në krye të saj ishte Lulzim Basha, jo vetëm nga kompanitë e inceneratorëve, por edhe nga ata që marrin tendera.

“Janë dhe shumë para të paguara te Partia Demokratike e Lulzim Bashës e jo vetëm nga kompanitë e inceneratorëve, por edhe këto që marrin tendera, për ndërtime rrugësh, etj, kanë paguar për ta dështuar të gjithë aksionin opozitar. Ky ishte dhe vizioni i Metës në 2019, për të gjitha këto aksione vdekjeprurësë për Opozitën”, tha Kryemadhi.

Teksa u pyet nëse pas datës 24 korrik, do t’ia lërë stafetën Ilir Metës për të drejtuar LSI-në, ajo u shpreh:

“Marrëdhënia ime me Ilir Metën i ka kaluar 30 vite, nuk është ndonjë garë e madhe mes nesh. Historia e LSI-së do të vazhdojë. Ndihem fajtore për djegien e mandateve.

25 korriku do të jetë një nga datat e shumta për të kryer opozitarizmin. Për të kthyer llogaridhënien”./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga