LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia paralajmëron shoferët/ Kujdes, të gjitha akset monitorohen

3 Korrik 2022, 21:52, Aktualitet CNA
Policia paralajmëron shoferët/ Kujdes, të gjitha akset
Kontrollet e policisë rrugore

Aksidentet rrugore janë bërë një shqetësim i madh si për qytetarët ashtu edhe për policinë.

Për parandalimin e tyre, Policia Rrugore është angazhuar për mbajtjen e situatës nën kontroll.

Policia Rrugore apelon për përdorim të rrugëve alternative për hyrjen në Tiranë, sepse rruga interurbane Durrës-Tiranë vijon të ketë fluks të lartë automjetesh.

Policia paralajmëron shoferët/ Kujdes, të gjitha akset

“Drejtuesit e automjeteve dhe motomjeteve të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit, të qëndrojnë në radhë kur ka ngadalësim të lëvizjes për shkak të fluksit, të mos kryejnë parakalime, të mos përdorin celularin gjatë drejtimit të mjetit dhe të vendosin rripin e sigurimit”, këto janë disa nga këshillat që japin drejtuesit e policisë rrugore.

Policia paralajmëron shoferët/ Kujdes, të gjitha akset

Sipas policisë, të gjitha akset rrugore monitorohen me makinën inteligjente dhe me flotën e re të automjeteve, të cilat janë të pajisura me bazën logjistike bashkëkohore./CNA.al

Policia paralajmëron shoferët/ Kujdes, të gjitha akset

Lajmet e fundit nga