LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ Vokshi: Rama e ka ndier frikën

6 Korrik 2022, 19:30, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ Vokshi: Rama e ka ndier frikën
Albana Vokshi

Për anëtaren e Kryesisë së PD, Albana Vokshi, lëvizjet e fundit të qeverisë Rama, siç është rritja e rrogave, apo ndryshimi i çmimit të karburanteve dhe njoftimeve për rritje të numrit të të sëmurëve nga covid 19, janë thjeshtë lëvizje që tregojnë frikën që ka kreu i qeverisë nga protesta e 7 korrikut të thirruar nga opozita e bashkuar.

“Protesta funksionoka. Edi Rama e ndien frikën. Edi Rama duhet të mendojë që të largohet, sepse vetë fakti që ai ka paralajmëruar rritje pagash një ditë para protestës, tregon frikë. Çfarë u bë deri në korrik nga kjo qeveri, asgjë. Do të jetë protesta më e madhe. Edhe ne kemi fajet tona si deputet të PD. Kemi tre vite pa bere protesta, tre vitet e fundit Edi Rama ka qeverisur, ka sunduar i qetë, sepse jemi në një regjim, ndaj kjo është arsyeja më e madhe pse qytetaret neser do te dalin ne shesh. E kane kuptuar që Shqiperia është në rrezik dhe janë të ndergjegjshëm që Shqipëria është në rrezik. Janë të ndërgjegjshëm që ekonomia është në rrezik, shëndetësia është në rrezik, arsimi është në rrezik”, u shpreh Vokshi për “Task Force”./CNA.al

Lajmet e fundit nga