LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali i inceneratorëve/ Vokshi: Rama duhet të ishte rrëzuar nga pushteti

6 Korrik 2022, 18:32, Politikë CNA
Skandali  i inceneratorëve/ Vokshi: Rama duhet të ishte rrëzuar
Anëtarja e Kryesisë së PD, Albana Vokshi

Anëtarja e Kryesisë së PD, Albana Vokshi, u shpreh  se skandali i inceneratorëve, duhet ta kishte rrëzuar Edi Ramën nga pushteti.

“Skandali i fundit duhet ta kishte rrëzuar qeverinë. Me skandalin e fundit, me projektligjin që po sillen në kuvend, qartazi Edi Rama po tenton të pastrojë edhe këto para që i merr përmes inceneratorëve, apo PPP dhe koncesioneve të tjera abuzive.  Sollën aktin normativ, kompanive iu rimbursua me 30% fondi në kontratat e tyre, kanë shkuar sërish te klientët e qeverisë, te ato skemat me faturime”, shprehet Vokshi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga