LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Misioni i 2 marsit vazhdon”/ Meta, thirrje shqiptarëve një ditë para protestës

2 Mars 2023, 08:49, Politikë CNA
“Misioni i 2 marsit vazhdon”/ Meta, thirrje shqiptarëve
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka deklaruar se misioni i 2 marsit do të vazhdojë deri në triumfin e plotë të lirisë dhe pluralizmit politik, kundër bandës që ka kapur të gjitha institucionet e shtetit.

Meta bën thirrje që të gjithë shqiptarët të bashkohen nesër në protestën e organizuar nga opozita, për të mbrojtur pluralizmin, demokracinë dhe Kushtetutën.

“Mirënjohje të jashtëzakonshme për popullin e 2 Marsit që tre vite më parë ju përgjigj thirrjes të Presidentit të Republikës për të mbrojtur Kushtetutën, pavarësinë e institucioneve, shtetin ligjor, demokracinë dhe pluralizmin!

Misioni i 2 Marsit vazhdon deri në triumfin e plotë të lirisë dhe të pluralizmit politik përballë kësaj bande që ka kapur të gjitha institucionet e shtetit dhe kërkon të vrasë shpresën dhe besimin tek ardhmja duke shkretuar vendin dhe vatrat e çdo familjeje shqiptare!

Të gjithë së bashku nesër në 3 Mars në mbrojtje të pluralizmit, demokracisë dhe Kushtetutës!”, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga