LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy ditë nga gjyqi i vulës së PD/ Manjani nxjerr dokumentin, thirrje Ramës dhe njerëzve të Bashës

1 Mars 2023, 17:26, Politikë CNA
Dy ditë nga gjyqi i vulës së PD/ Manjani nxjerr dokumentin,
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar për gjyqin e vulës së Partisë Demokratike, seanca për të cilin do të mbahet në 3 mars.

Ai i është drejtuar me një thirrje kryeministrit Edi Rama, ministres Olta Xhaçka, ish-kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeajt.

Manjani ka nxjerrë vendimine  Gjykatës së Tiranës, e cila refuzoi kërkesën për të përjashtuar Agon Zhukrin nga gjykimi i çështjes së vulës.

Ish-ministri nënvizon faktin se gjykata nuk i ka cilësuar palë përfaqësuesit e Lulzim Bashës dhe kërkon të mos hidhet poshtë Kushtetuta.

Statusi i plotë:

Olta,

Edi,

Luli,

Lejdi&co!

Mos hidhni poshtë Kushtetutën, ligjin dhe shtetin për llogari votash!

Vulaxhinjtë nuk kanë dashur të jenë palë në procedurat e rregjistrimit të statutin të rithemelimit. As nuk kanë qenë e as nuk kanë dashur të jenë, sepse nuk e kanë ankimuar këtë vendim të gjyqtarit Papakostandini.

Ky vendim ndër të tjera thotë se "....Përfaqësuesit e Lulzim Bashës, nuk janë palë në gjykim".

Lexojeni vetë vendimin, në paragrafin e fundit të tij, para fjalës vendosi.

Pra ata nuk janë palë dhe nuk ka gjyq Apeli për të bërë, por thjesht rrefuzim shqyrtimi dhe lejimin e PD të regjistrojë ndryshimet rregullisht.

Ky është ligji!

Nëse Olta, Edi,Luli, dreqi apo të bijtë kanë një teori tjetër, ajo quhet diktaturë!

Po edhe sikur ata të jenë me ligjin, prap nuk mund të zëvendësojnë gjykatën!!!/ CNA.al

Dy ditë nga gjyqi i vulës së PD/ Manjani nxjerr dokumentin,

Dy ditë nga gjyqi i vulës së PD/ Manjani nxjerr dokumentin,

Dy ditë nga gjyqi i vulës së PD/ Manjani nxjerr dokumentin,

Lajmet e fundit nga