LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembja e godinave 50-vjeçare/ Meta: Qeveria do të ushqejë oligarkët e saj me kulla të reja

1 Mars 2023, 13:42, Politikë CNA

Shembja e godinave 50-vjeçare/ Meta: Qeveria do të ushqejë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka dalë nga selia e PD-së ku dhe ka dhënë një deklaratë për mediat.

Gjatë fjalës së tij Meta tha se qeveria u ka vënë syrin prishjes së banesave dhe pallateve që janë ndërtuar mbi 50 vjet për të ndërtuar kulla të reja.

“E dini që kjo është një thirrje e PD-së, por jo një çështje e PD-së, dje u njohët dhe me vendimin e qeverisë, e cila në mënyrën më arbitare tashmë u ka vënë syrin të gjithë banesave dhe pallateve që janë ndërtuar mbi 50 vjet e jo për arsye sigurie po për arsye të ushqimit të klientelës së saj të oligrakëve me ndërtime dhe kulla të reja në vendet më të mira të Tiranës duke ofruar një pasiguri totale për të gjithë qytetarët. E njëjta skemë si në të gjitha vendet e tjera të qytetit.

Pa asnjë dyshim që manifestimi i 3 marsit ishte në fokus dhe do të jetë një manifestim i jashtëzakonshëm në mbrojtje të lirisë”, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga