LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“14 maji, betejë e fortë”/ Këlliçi: Veliaj ka në kontroll mediat

1 Mars 2023, 13:16, Politikë CNA
“14 maji, betejë e fortë”/ Këlliçi: Veliaj ka
Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar bashkie të Tiranës, Belind Këlliçi,

Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar bashkie të Tiranës, Belind Këlliçi, gjatë një bashkëbisedimi me anëtarët e Departamentit “Brain Gain”, ka theksuar se me 14 maj gara do të jetë e fortë.

Këlliçi është shprehur se po aq sa e fortë kjo garë sipas tij do të jetë e pabarabartë për shkak të korrupsionit, duke hedhur akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Ai ka nënvizuar se Veliaj është aq i pasur saqë kontrollon edhe mediat, por megjithatë Këlliçi thotë se do ta vazhdojë këtë garë për të sjellë një model ndryshe.

“Në muajin mars do të dorëzoj për shkak të ligjit në Shqipëri për t'u futur në betejë për Tiranën. Për t'i hyrë një beteje shumë të fortë dhe të pabarabartë, ashtu siç është e papabarabartë për shkak të korrupsionit. Kryebashkiaku i Tiranës është i pasur saqë kontrollon mediat. Më bie barra për të përcaktuar një model komplet ndryshe”, është shprehur Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga