LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Shpërndarja e fondeve pas 31 marsit"/ Celibashi: Kush nuk sjell raporte financiare nuk do të përfitojë

1 Mars 2023, 11:35, Politikë CNA

"Shpërndarja e fondeve pas 31 marsit"/ Celibashi: Kush nuk sjell

Kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi, gjatë mbledhjes së zhvilluar me gazetarë ka deklaruar se në zgjedhjet e 14 majit janë regjistruar 21 parti politike.

Celibashi foli gjithashtu edhe në lidhje me fondet që do t'u shpërndahen partive pas datës 31 mars.

Ai ka theksuar se partitë që nuk dorëzojnë raporte financiare nuk do të përfitojnë fonde.

 “21 bashki nuk kanë sjellë informacione në KQZ. 21 parti politike kanë dorëzuar kërkesën për regjistrim në zgjedhje…Shpërndarja e fondit për partitë do të bëhet pas 31 marsit. Ende nuk janë nxjerrë fondet dhe kjo nuk ka lidhje me Partinë Demokratike. Partitë të sjellin raportet financiare. Kush nuk sjell raportin financiar nuk ka fonde", u shpreh ai.

Lajmet e fundit nga