LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Korsia e biçikletave/ Veliaj: Nuk sjellin rëndim të trafikut

1 Mars 2023, 14:11, Politikë CNA

Korsia e biçikletave/ Veliaj: Nuk sjellin rëndim të trafikut

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dalje televizive ka folur në lidhje me korsitë që janë vendosur në disa rrugë të kryeqytetit. 

Ai shprehet se korsia e biçikletave nuk sjell rëndim të trafikut.

Në qytetet e mëdha fillon puna me vrull. Në disa hapësira siç ka qenë segmenti te 'Bulevardi Zogu i Parë' është bërë një korsi mes rrugës për biçikleta. Te bulevardi 'Dëshmorët e Kombit' ishte një kanal i lirë pasi dhe nuk mund të parkohej dhe është bërë korsi për biçikleta. Po sikur banorët që ecin me biçikleta të ecnin me makinë si do të bëhej trafiku? Kështu, korsitë e biçikletave nuk sjellin rëndim të trafikut”, shprehet Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga