LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prishja e godinave në Tiranë/ Meta, akuza Ramës: Kërkon t’u grabisë qytetarëve banesat

1 Mars 2023, 13:54, Politikë CNA

Prishja e godinave në Tiranë/ Meta, akuza Ramës: Kërkon

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një konference ka hedhur akuza mbi kryeministrin Edi Rama, ku shprehet se ai po tenton t’u grabisë qytetarëve të Tiranës banesat e tyre.

Ai ka theksuar se prishja e ndërtesave 50-vjeçare janë një veprim antikushtetues.

“Rama kërkon t’u grabisë mijëra qytetarëve të Tiranës banesat e tyre. Godinat 50-vjeçare që u kanë rezistuar tërmeteve, kanë vetë një kërcënim, tërmetin e korrupsionit. Qeveria ka prishur me mijëra banesa në mënyrë të palighshme. Vendimi është antikushtetuese sepse banesa dhe trualli kanë pronarë legjitim", theksoi Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga