LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi Kurti-Vuçiç/ Lajçak zbulon vendin ku do të zhvillohet takimi i radhës

2 Mars 2023, 08:30, Politikë CNA

Takimi Kurti-Vuçiç/ Lajçak zbulon vendin ku do të

Takimi i 18 marsit në mes Kosovës dhe Serbisë do të mbahet në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Këtë e ka kumtuar vetë emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Ai është takuar me zëvendëskryeministrin për çështje europiane të Maqedonisë së Veriut, Bojan Mariçiq, duke e falënderuar që po mundësojnë lokacionin e Ohrit për takimin e radhës.

“Pata një takim të shkëlqyer me Zv. Mariçiq. I jam mirënjohës Maqedonisë së Veriut për mbështetjen e fortë ndaj dialogut dhe mezi pres takimin e radhës të dialogut në Ohër më vonë këtë muaj. Diskutuam gjithashtu çështje thelbësore për të ardhmen europiane të Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Lajçak në "Twitter"./CNA.al

Takimi Kurti-Vuçiç/ Lajçak zbulon vendin ku do të

Lajmet e fundit nga