LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gati nënstacioni i ri elektrik në Vorë/ Rama: Do përmirësojë furnizimin me energji

1 Mars 2023, 17:56, Politikë CNA
Gati nënstacioni i ri elektrik në Vorë/ Rama: Do
Kryeministri Edi Rama

Nënstacioni i ri elektrik në Vorë është gati për tu vënë në punë, pasi kanë përfunduar punimet.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në rrjete sociale.

Kreu i qeverisë deklaron se ky nënstacion do të përmirësojë furnizimin me energji elektrike për 15 mijë abonentë dhe 3 mijë biznese.

“Gati nënstacioni i ri elektrik në Vorë, i cili do të përmirësojë furnizimin me energji elektrike për 15 mijë abonentë dhe 3 mijë biznese, duke ndikuar drejtpërdrejtë edhe në uljen e humbjeve në rrjet, në këtë zonë të rëndësishme industriale për ekonominë e vendit”, shkruan Rama./ CNA.al

Gati nënstacioni i ri elektrik në Vorë/ Rama: Do

Lajmet e fundit nga