LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- E rrallë/ Rrufetë ‘pushtojnë’ qiellin, në një cep duket edhe ylberi

26 Qershor 2022, 10:56, Kuriozitete CNA

VIDEO- E rrallë/ Rrufetë ‘pushtojnë’ qiellin, në

Stuhia, rrufetë dhe ylberi, këtë javë pushtuan qiellin në Kaliforni. William Justo ishte meteorologu, i cili regjistroi këtë fenomen të rrallë në qiell.

“Unë isha duke ndjekur një zonë të palëvizshme stuhish në Hollister, CA rreth perëndimit të diellit dhe ndodhi që një ylber u shfaq gjatë stuhisë”, tha Justo.

"Përdora iPhone 8 Plus duke shpresuar të kap një rrufe në qiell me ylberin dhe pas një minute, kjo ndodhi”.

Vetëtimat shpesh ndodhin gjatë stuhive të forta, ndërsa ylberët zakonisht formohen pasi shiu ka pushuar, duke e bërë shfaqjen në qiell një pamje të rrallë.

Rrufeja dhe ylberi është një fenomen që ndodh rrallë, sipas meteorologut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga