LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Hoteli me zero yje/ Synimi: Të reflektojmë

23 Qershor 2022, 17:47, Kuriozitete CNA
Hoteli me zero yje/ Synimi: Të reflektojmë
Foto ilustruese

Artistët zviceranë kanë lançuar një version “anti-idilik” të konceptit të tyre, ose zero yje të hotelit në një rrugë pranë një pike karburanti në Zvicër.

Ankesa si "nuk mund të flija" ose "dhoma ime kishte shumë zhurmë" nuk kanë më vlerë në këtë hotel. Dhomat janë pa mure dhe pa tavan osë thënë ndryshe një krevat në qiell të hapur.

Synimi i gjithë kësaj është që t’i bëjë klientët të mendojnë për problemet në botë si: ndryshimet e klimës, lufta dhe konkurrenca pafund e njerëzimit për përsosmëri, dhe t’i frymëzojë ato të veprojnë ndryshe.

Dhoma do të jetë disponueshme nga 1 korriku deri më 18 shtator. Çmimi për një natë është 325 franga zvicerane./ CNA.al

Lajmet e fundit nga