LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një mashtrues si Baton Haxhiu

2024-02-17 14:32:00, Editorial CNA
Një mashtrues si Baton Haxhiu
Baton Haxhiu

Me zë dhe figurë, në dy ekrane të ndryshme, te Syri TV dhe tek Opinion, analisti i pushtetit, njeriu i paguar nga kompanitë e inceneratorëve, Baton Haxhiu, i dështuar në biznesin e tij mediatik në Kosovë, ardhur në Shqipëri, dhe i fërkuar pas prehrit të kryeministrit Rama, bën opozitë.

Bën opozitën, me gënjeshtra, me shpifje, me mashtrime, me shantazhe, sulmon, akuzon, duke ngritur të pavërteta, si ato të skemave të gjobaxhinjve, të kapur lartë e poshtë, kur gjysmë të vërtetat kthehen në gënjeshtra, ku mashtrimet merren dhe përdoren për shantazhe, për presione, për sulme, për fyerje, për shpifje.

Këta ka bërë edhe Baton Haxhiu. Në video dëgjohet qartë, kur i drejtohet me kërcënim, Belind Këlliçit, dhe i thotë për hetime, vazhdon i përsërit, në dy televizione, “se ka hetime nga SPAK”, etj, si këto.

Në fakt, CNA sot e publikoi me përgjigje zyrtare nga zëdhënësja e SPAK-ut, Suela Çollaku se nuk kishte kallëzim apo hetim ndaj Belind Këlliçit. Ka pasur një kallëzim në vitin 2021, nga Gazment Bardhi, kur kanë qenë përplasjet Brenda PD-së, por ai hetim nuk është filluar kurrë, për shkak se ka qenë një betejë e brendshme politike, një luftë midis palëve, se kush merrte vulën.

Dhe, Baton Haxhiu, jo këtë, por një gënjeshtër tjetër, përdori në studion e Opinion, se kishte hetime për zgjedhjet, për fushatën, për fondet.  Shkoi në kërcënime, kur i tha “ruaju”, se fliste me Arben Ahmetajn, Belind Këlliçi, sipas Batonit.

Të njëjtat teza, të njëjtat mashtrime, të përdorura nga mediat e tjera të “Rilindjes”, nga gjobaxhinjtë e saj, nga shantazhuesit, nga propaganduesit, të cilët gjejnë gënjeshtra, shpifje, fyerje, por, koha vonon, por nuk harron.
E vërteta e nxjerr zbuluar Belind Këlliçin, përballë Baton Haxhiut.

Një mashtrues ordiner, publik, i “Rilindjes” dhe partisë në pushtet.

Gjithçka, tashmë është publike. Edhe përgjigja e SPAK-ut, dhe akuzat e Baton Haxhiut. A do të ketë më fytyrë ky njeri të dalë në publik? Është i paturpshëm, as nuk skuqet, as nuk nxihet. 

 

Një mashtrues si Baton Haxhiu
Përgjigja e SPAK për CNA

 

Baton Haxhiu është thjesht Baton Haxhiu.

Të tillë monstra mediatike, do t’i kemi shpesh në qarkullim, si servilë dhe klientë pushteti, për të gëlltitur, nga shërbimet që i bëjnë, Kryeministrit dhe zyrtarëve të pushtetit, për të marrë llokmat e tyre, siç janë rreth 35 mijë euro, që Baton Haxhiu ka marrë për një media që nuk ekzistonte në vitin 2021, ishte thuajse anonime, dhe paratë janë dhënë nga kompania e inceneratorit të Tiranës, siç janë paguar Carlo Bollino, Top-Channel dhe shumë media të tjera./CNA 

 

12:51 Editorial Elvi FUNDO

Who controls SPAK?!

The institution that emerged from the Justice Reform, SPAK...

17:09 Editorial

IT'S RUNNING TIME

Now more is really expected from SPAK. The internation...

Lajmet e fundit nga