LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Baton Haxhiu, "doktor gojorja" i Irfan Hysenbelliut

2 Shtator 2022, 16:07, Aktualitet CNA
Baton Haxhiu, "doktor gojorja" i Irfan Hysenbelliut
Baton Haxhiu

Aluçinant deri në neveri, i papërsëritshëm në llojin e vet, është Baton Haxhiu. Pretendon që është analist pasi dështoi dhe e morën me shqelma nga Kosova, dhe ka ardhur në Shqipëri të japë mend.

Sot e ka qarë me perlën e tij të fundit. Ka kaluar deri në neveri, pështirosje, duke shkruar se prishja e pishinave ishte një akt i vërtetë ligjor, por jo në kohën e duhur.

E neveritshme, një ‘gojore’ e papërsëritshme e Baton Haxhiut me Irfan Hysenbelliun. Kështu vepron me të gjithë, do ta ketë mirë me të gjithë të marrë ndonjë lek nga "Euronews", të kapë ndonjë lek në "Top Channel", bën një portal dhe dështon, do të bënte një TV dhe nuk bëri asgjë. Dështoi me mediat në Kosovë, bën si filozof se e merr ndonjëherë Edi Rama me vete në avion.

Baton Haxhiu, "doktor gojorja" i Irfan Hysenbelliut
Irfan Hysenbelliu

Sot është rropatur të sulmojë zv.kryeministren, kjo është puna e tij, zgjedhja e tij. Të sulmojë Dallëndryshen, kështu ka sulmuar edhe personazhe të tjerë në Partinë Socialiste dhe në fakt ka sulmuar Batoni ka ecur përpara, por përtej kësaj, ajo që është më qesharake nga shkrimet e bëra nga Irfani është se qeveria sot është gabim sepse po sulmon në kohën e gabuar Irfan Hysenbelliun.

Në fakt, ai me frazat e tij të shkrimit ka theksuar se po, qeveria e ka gjetur me shkelje, Irfani ka shkelur ligjin, ndërtimi është pa leje, ka treguar barcaleta dhe historira me meselera e xhixhilera që i di Batoni, Fred Peza, Ajet Zyberi, Irfani Hysenbelliu kur shikon ëndrra me Robert Rakipllarin, por gjithsesi këto nuk kanë asnjë rëndësi. Fakti është vetëm një. Na shkruan Baton Haxhiu se qeveria ka të drejtë sepse Irfani ka shkelur ligjin, por e ka gabim se pse ja prish sot.

Në fakt Baton Haxhiu do të ishte mirë të shkruante për ata dhjetëra apo qindra qytetarë që janë burgosur për një avlli, për një çati.

Do të ishte mirë që Baton Haxhiu të mos zhgërryhej në luksin e shfrenuar të Tiranës me milionat, të mos dështonte me projekte duke bërë TV dhe duke katandisur si një vegël e pështirë pjesë lajmesh të pavërteta, apo duke thënë se qeveria ka të drejtë që e ka gjetur në shkelje të ligjit por ka kohën e gabuar që t’i prishë hotelin Irfanit.

Baton Haxhiu, "doktor gojorja" i Irfan Hysenbelliut
Fadromat e Inspektoriatit të Mbrojtjes së territorit, ne Pretige Resort

Vetëm të çmendur mund ta thonë këtë. Qeveria kur të kap në shkelje të ligjit të dënon. Si mund të kapë qeveria me rrugë në makinë dhe të mos të vë gjobë kur je me shpejtësi! Si mund të kapë qeveria dhe INUK në rrugë gurë të hedhur në mes të rrugës ku kalojnë qytetarët dhe të thotë unë nuk e shoh! Nuk e pa për 7 vjet, nuk e pa për 8 vjet, e pa sot. Sot e gjeti, sot e prishi dhe ku është gabimi këtu!

Pa folur pastaj për perversitetin mediatik që tenton të na thotë që Irfan Hysenbelliu paska një linjë editoriale që do t’ia marrë Edi Rama.

Irfan Hysenbelliu ka 8 vjet i mban ison Edi Ramës, Erion Veliajt e kujdo tjetër, përfshi këtu dhe Fred Pezës, drejtorit që e paguan me miliona. Ka 1 mln dollarë pasuri si gazetar dhe u bë përfaqësues i Rilindjes dhe hodhën në kosh një mijë bëma e gjëma për skandale.

Prandaj, sot Batoni përveçse të na tregojë meselera me xhixhilera, mirë është të thotë pse po i bën ‘gojore’ Irfanit, çfarë halli ka!

Mendon se ishte ligji në rregull, nuk duheshe tani, duheshe pak më vonë. Pse more Baton duheshe pak më vonë të zbatohej ligji dhe jo sot. Apo që t’i të marrësh ndonjë lek në "News 24" si opinionist, apo që ti të paguhesh në ndonjë studio televizive, siç të dolën ato llogaritë se na u bërë doktor dhe në një spital. Ndoshta ke qenë doktori i ‘gojores’ se për gjë tjetër nuk ia vlen.

 Nuk ka miell serb që zbardh të zezat e Batonit dhe lajthitjet e tij!/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga