LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka “vajton” blloqet e betonit të Irfan Hysenbelliut

2 Shtator 2022, 11:03, Aktualitet CNA

Noka “vajton” blloqet e betonit të Irfan Hysenbelliut

Flamur Noka, numri dy i PD-së, i cili pasi u emërua në këtë post u zhduk, ka filluar t’i vijë zëri së fundmi.

Sot ka dalë duke "vajtuar: blloqet e betonit të Irfan Hysenbelliut me të cilat kishte zaptuar bregun e detit në Golem.

Halli i Nokës, është resorti i Hysenbelliut dhe jo prona publike e zaptuar prej tij.

“Prestige Resort, viktimë e hakmarrjes së Edi Ramës. Turistët dëshmitarë.
I ka dërguar fadromën që pa zbardhur dita vetëm pse Irfan Hysenbelliu nuk pranon të bëhet frëngji mediatike që godet opozitën. Dhe këtej flet për turizëm”, shkruan Noka në rrjete sociale.

Reagimi ka ardhur pas ndërhyrjes së IKMT-së, për lirimin e bregdetit nga ndërtimet pa leje.

Jo pak por 4 mijë metra katrorë rërë e det, kishte zaptuar me beton Hysenbelliu sqaron Ministria e Brendshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga