LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Opozita që pështiroset pas Irfan Hysenbelliut

2 Shtator 2022, 11:35, Politikë CNA

Opozita që pështiroset pas Irfan Hysenbelliut

Është e turpshme ajo që sot po bën opozita. Ndoshta kështu siç po sillet është për t'u theksuar një fjali “me këto mend mos ardhshi kurrë në pushtet”.

Po si mund të merret opozita peng për një njeri që nuk paguan taksat?

Si mund të merret opozita peng nga një njeri që ndërton pa leje?

Si mund të merret opozita peng nga dikush që zapton bregdetin?

Si mund të merret opozita peng nga dikush që bën evazion fiskal?

Çfarë po mbron kjo opozitë? Çfarë po mbron Partia Demokratike e Sali Berishës?

Nuk e di Sali Berisha kush është Irfani? Cila është linja editoriale e "News 24" që po qan hallin Irfani se po e sulmojnë se ka linjën e tij.

Ka 8 vite PD-ja në opozitë dhe për 8 vite Irfani i është lëpirë 24 orë Edi Ramës, Erion Veliajt dhe gjithë qeverisë. 24 orë non stop bashkë më lëpirësit e tij që paguan apo drejtorët që ka marrë së fundmi, miliarderët e Rilindjes.

Si mundet një opozitë të bëhet kaq e pështirë, kaq e neveritshme dhe të keqpërdoret nga një njeri që nuk duhet të ishte në media. Nga një njeri që sot duhet të ishte arrestuar për ndërtimin e tij pa leje, nga një njeri që ka marrë mijëra katror bregdet. Janë me qindra banorët edhe pushuesit e Golemit që e kanë akuzuar për skandalet që ka bërë në atë zonë.

Janë më dhjetëra skandale të tjera, si tetë kate ndërtimi pa leje në Tiranë, si marrja e godinës së gjuhëve të huaja, evazion fiskal me birrën. Po si mundet opozita të mbrojë të pambrojtshmen? Si mundet Partia Demokratike të mbrojë atë që nuk paguan taksat, atë që ndërton pa leje?

Qytetarët që ndërtojnë pa leje shkojnë në burg ndërsa Irfani është atje nuk po i prekin asgjë, thjesht dhe vetëm po lirojnë plazhin duke hequr pishinën.

Çfarë është kjo lloj opozite? Me këto mend që ka kjo lloj opozite mos ardhtë kurrë në pushtet dhe mesa duket nuk ka për të ardhur po të vazhdojë të qendrojë pas Irfanëve me mendtë e Irfanëve dhe në shërbim të Irfanëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga