LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top Channel” shqiptarët për inceneratorët

27 Qershor 2022, 17:53, Denoncim CNA
Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Endrit Habilaj

Ditën e djeshme CNA.al publikoi disa dokumente që zbardhnin një pjesë të skemës që “Top Channel” përdorte për të mbrojtur inceneratorët, që i mbushnin thasët me para.

Prej kohësh CNA.al ka denoncuar se pjesë e personave që tentonin t’i hidhnin hi syve shqiptarëve për inceneratorët ka qenë edhe gazetari Endrit Habilaj, ish-autori i emisionit “Top Story”, i cili për vite më radhë është transmetuar në "Top Channel".

Me tre kompanitë "VOX TV", “Infinit Communication” dhe "SHQIP", që Endrit Habilaj i administron me bashkëshorten e tij Uarda Habilaj, gazetari ka marrë para në mënyrë të vazhdueshme nga pronarët e inceneratorëve Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri.

Në dokumentet e publikuara dje, CNA.al ka treguar skenarin që emisioni “Top Story” përdorte nëpërmjet Habilajt dhe Ornelës së marketingut në “Top Channel”, për t’i “shitur” shqiptarëve një informacion të rremë për inceneratorin e Fierit.

Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Shkrimi i realizuar nga Enidi mbi bazën e pikave të përmendura në skaletën e Ornela Shoshit

CNA.al ka sjellë sot të tjera dokumente, ku zbardhet skenari i shkruar nga Enidi, me urdhër të Ornela Shoshit, i cili kërkon edhe konfirmim dhe autorizim nga kjo e fundit.

Në skenarin përfundimtar të mbyllur nga Ornela, “Top Channel” propagandon se inceneratorët janë më të lirët në Europë dhe se menaxhimi i mbetjeve në Tiranë dhe Elbasan ka ulur nivelin e ndotjes.

Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Shkrimi i realizuar nga Enidi mbi bazën e pikave të përmendura në skaletën e Ornela Shoshit

Nga ana tjetër, akuzat e ngritura nga Sali Berisha, Lulzim Basha, Abi Malltezi dhe Ilir Meta, “Top Channel” i cilëson si sulme politike për interesa financiare.

Në fakt, këto skenarë vërtetojnë edhe njëherë "lojën" e pisët të “Top Channel” që mbushte thasët me para duke mashtruar shqiptarët dhe duke mbuluar një aferë gjigande që po bëhej para syve tonë.

CNA.al do të vazhdojë të denoncojë me dokumenta dhe fakte "Top Channel" si një bashkëpunëtore të inceneratorëve, që zhvatën miliona euro nga taksat e shqiptarëve./ CNA.al

Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Skaleta e plotë e Ornela Shoshit
Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Skaleta e plotë e Ornela Shoshit
Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Skaleta e plotë e Ornela Shoshit
Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Skaleta e plotë e Ornela Shoshit
Zbardhen të tjera dokumente/ Si i mashtroi Habilaj dhe “Top
Skaleta e plotë e Ornela Shoshit
 

Lajmet e fundit nga