'2 miliardë euro për rilindjen urbane'/ Publikohet promoja e emisionit të inceneratorëve që u mbyll nga “Top Channel”

2 Prill 2022, 16:03, Aktualitet CNA
'2 miliardë euro për rilindjen urbane'/ Publikohet

Publikohet promoja e programit ?Top Story? që  ishte planifikuar të transmetohej të mërkurën në Top Channel, por pas përplasjet mes Endrit Habilaj dhe Vjollca Hoxha, gjithçka u anulua.

Bëhet fjalë për një emision që flet për oligarkët e Rilindjes Urbane.

Në këtë promo paralajmërohet se do të flitej për mbi 2 miliardë euro që janë shpenzuar në vendin tonë për programin e Rilindjes Urbane, 600 milion euro që shkuan për fasada e sheshe qytetesh që po braktisen dhe projekte problematike.

“Shqipëria ka shpenzuar mbi dy miliardë euro për programin e Rilindjes Urbane ndërsa një e katërta e popullsisë jeton ende në varfëri. 600 milion euro shkuar për fasada, sheshe qytetesh që po braktisen dhe projekte problematike? Nga kostot e fryra, punimet e dobëta dhe investime të financuara nga dy herë për të njëjtin shesh? Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga torta e Rilindjes Urbane dhe lidhjet me pushtetin.  Top Story, të mërkurën, ora 22:30 në Top Channel,? shkruhej në postimin e faqes Top Story para se të hiqej./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga