LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncim-Drejtori i policisë kufitare vjedh 2.7 milionë euro donacione

26 Qershor 2022, 11:59, Denoncim CNA
Denoncim-Drejtori i policisë kufitare vjedh 2.7 milionë euro donacione
Foto ilustruese

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar një denoncim të një oficeri, i cili tregon se ka abuzime të tmerrshme në Policinë e Shtetit.

Sipas denoncimit të oficerit, drejtori i policisë kufitare, Eduart Merkaj, ka vjedhur 2.7 milionë euro që janë dhënë për policinë kufitare shqiptare.

Denoncim-Drejtori i policisë kufitare vjedh 2.7 milionë euro donacione

Më tej thuhet se SHKB dhe auditi i ministrisë kanë evidentuar shkeljet, por janë të gjithë të përfshirë për të mbyllur aferën korruptive me porosi të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi.

Ministri i familjes Çuçi mbyll vjedhjen sepse u vodh bashkarisht!

Lexoni denoncimin e oficerit dixhital:

Pershendetje i nderuar Doktor Berisha jam nje specialist i Departamentit te kufirit dhe migracionit.

Doktor ka abuzime te tmerrshme ne policine e shtetit me vjedhjet qe ju behet eurove te dhena nga Fronteks.....

Drejtori Eduart Merkaj i ka bere si ka dash 2.7 miljon euro qe jane dhene per policine kufitare shqiptare.

Ka bere hetim dhe SHKB dhe auditi i ministrise dhe shkeljet jane evidentuar por jane te gjithe te perfshire per ta mbyllur si afere me porosi te Ministrit.

Ju lutem anonim...dokument per keto qe them jane ne Drejt e Pergj, te Policise, SH.K.B etj dhe vazhdon vjedhja....”, denoncon oficeri./ CNA.al

Denoncim-Drejtori i policisë kufitare vjedh 2.7 milionë euro donacione

Lajmet e fundit nga