LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Turpi ka arritur kulmin”/ Manjani: Duhet urgjentisht një Kushtetutë e re

21 Qershor 2022, 21:39, Aktualitet CNA
“Turpi ka arritur kulmin”/ Manjani: Duhet urgjentisht një
Ylli Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shprehet se vendit i duhet një Kushtetutë e re.

Sipas tij, populli po largohet nga vendi, ndërsa shteti nuk ekziston pasi është në duart e një klike. Për situatën aktuale Manjani deklaroi se kemi një shtet monopartiak si i Enver Hoxhës.

"Populli po largohet, shteti nuk ekziston, është në duart e një klike. Duhet marrëdhënie populli dhe shteti i tij.

Për fat të keq, shqiptarët, kemi në memorie një shtet partiak, shtetin e kemi ose multipartiak, ose monopartiak siç është ky tani dhe shteti i Enver Hoxhës. Ky nuk është shtet, por pushtet.

Duhet një Kushtetutë e re, se aktualja është qelbësirë Kushtetutë, e vetmja në rruzullin tokësor që ka fjalën korrupsion brenda.

Turpi estetik në të shkruarin e Kushtetutës ka arritur kulmin", -tha Manjani në ‘A show’/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga