LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëri “kurban” sekretarin për dështimin e satelitëve/ Hoxha ironizon Ramën: Po e sabotojnë liderin global

21 Qershor 2022, 13:50, Aktualitet CNA
Bëri “kurban” sekretarin për dështimin e
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pas lajmit të publikuar sot në media, sipas të cilit Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes është shkarkuar nga detyra, pasi nuk arriti të realizojë ngritjen e dy satelitëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha, ndërsa ironizon Ramën, shkruan se një fuqi madhore po e sabotonte liderin global.

"Dukej kjo punë, një fuqi madhore po e sabotonte liderin global!!!

Ai zakonisht e mban fjalën!!!

Çfarë thotë, e bën…

Ndërsa ne vdekatarët, po presim me padurim, të shohim si vërdallisen në stratosferë, satelitet Albania-1 dhe Albania-2, grupi sabotatoro-agjenturor paska penetruar në zemër të forcave tona të armatosura, duke penguar lëshimin e sateliteve rreth planetit në datën e premtuar nga lideri ynë…

Pas zbulimit të motrës së Nuredin Dumanit në radhet e Ministrisë së Jashtme, të paisur me çertifikatë sigurie të nivelit të NATO-s, zbulimi i sekretarit të përgjithshem të Ministrisë së Mbrojtjes, është rasti i dytë brenda pak ditësh, që dëshmon se:

'Ne në gojë të ujkut hedhim valle'…????????????

Nuk thoshte kot komandanti i para viteve ‘90-të:

Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se armiku i jashtëm…

Gjithësesi, armiqtë që na kanë hale në sy, na marrshin të keqen.

Nuk do të jetë e largët dita, kur nga satelitet Albania-1 dhe Albania-2, ne do të shohim sa bukur duken resortet luksoze në Palasë, Dhërmi, Laguna Blu, Gjirin e Lalzit apo rrotull TEG-ut…????????????”-shkruan Artan Hoxha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga