LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në pikën më të nxehtë të turizmit/ Durrësi pa ujë të pijshëm

21 Qershor 2022, 09:53, Aktualitet CNA
Në pikën më të nxehtë të turizmit/ Durrësi pa
Foto ilustruese

Ujësjellës Kanalizime Durrës (UKD), ka njoftuar sot se për shkak të një defekti që ka ndodhur në linjën e furnizimit DN700, pritet të ketë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm.

Më shumë probleme do të kenë njësitë administrative Ishëm, Katund i Ri, Manëz dhe Sukth, si dhe një pjesë e qytetit të Durrësit, konkretisht zona e Plazhit.

Një pjesë e Durrësit sot pa ujë të pijshëm, njoftimi i UKD-së.

Ujësjellës Kanalizime Durrës (UKD) njofton abonentët se për shkak të një defekti që ka ndodhur në linjën e furnizimit DN 700, pritet të ketë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm.

Më shumë probleme do të kenë njësitë administrative Ishëm, Katund i Ri, Manëz dhe Sukth, si dhe një pjesë e qytetit të Durrësit, konkretisht zona e Plazhit.

Tubacioni DN 700 shërben për furnizizimin me ujë të njësive administrative dhe një pjesë e qytetit Durrës nga vendburimi i Fushë-Kuqes dhe për shkak të amortizimit të tij, ditën e djeshem ka pësuar disa çarje në segmente të ndryshme.

Brigada e avarive është në terren dhe ka nisur punën për riparimin e tij që ditën e djeshme.

UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë situatë të përkohshme”, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga