LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Pajisja e dyshimtë në Ishullin e Sazanit/ Ja për çfarë përdoret

20 Qershor 2022, 22:06, Aktualitet CNA
Video- Pajisja e dyshimtë në Ishullin e Sazanit/ Ja për
Pajisja e gjetur në Ishullin e Sazanit

Një pajisje e dyshimtë është gjetur në Ishullin e Sazanit. CNA.al ka siguruar një video nga momenti kur policia ka gjetur pajisjen e dyshimtë, e cila sipas ekspertëve të kriminalistikës përdoret nga mafia.

Burime thonë se kjo pajisje nuk është një teknikë e re për mafien, e cila kryesisht përdoret jashtë Shqipërisë.

Të vetmit që e kanë përdorur këtë pajisje janë ata që e dinë se për çfarë bëhet fjalë.

Një person i inteligjencës së ushtrisë shprehet se kjo pajisje e dyshimtë është përdorur edhe në vende të tjera.

Deri tani, nuk ka asnjë reagim zyrtar nga strukturat shtetërore, ndërsa mësohet se ajo është parë edhe nga ekspertë të NATO-s.

Dyshimet janë se ka edhe pajisje të tjera përveç asaj që është gjetur, ndaj ushtria ka nisur kontrollet nga ajri, toka dhe nga deti dhe pritet të shihet se çfarë do të dalë në skenë./CNA.al

Lajmet e fundit nga