LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kallëzimi në SPAK dhe akuzat për lobim/ Reagon Presidenti: Absurde

21 Qershor 2022, 11:59, Aktualitet CNA
Kallëzimi në SPAK dhe akuzat për lobim/ Reagon Presidenti:
Presidenti, Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas denoncimit të deputetit Halit Vakteri në SPAK, kundër tij, duke e akuzuar se ka përdorur paratë e korrupsionit për lobim. 

Presidenti është shprehur se këto lajme janë absurde si vetë personazhet që e kanë kallëzuar.

“Tani, këto lajme absurde si vetë personazhet që i njihni të gjithë nuk krijonë shpërqendrim nga detyrat që ka presidenti deri në datën 24 korrik, por edhe nga angazhimet e zotit Ilir Meta duke nisur nga 25 korriku. Për sa i përket gazetës austriake do ta marrë përgjigjen dhe ju do ta merrni, kjo nuk ka ekzistuar dhe as nuk ka për të ekzistuar. Ata që janë në azil dhe ata që janë këtu që vazhdojnë me aferën e inceneratorëve do të vazhdojnë të bëjnë të tyren. Deri në 25 korrik do të vazhdojmë detyrën”, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga