LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braktisi BE-në/ Paloka: Rruga e Ramës nuk është BE, por aleancat antishqiptare

21 Qershor 2022, 18:44, Aktualitet CNA
Braktisi BE-në/ Paloka: Rruga e Ramës nuk është BE, por
Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka, ka reaguar në rrjete sociale në lidhje me refuzimin që Rama i ka bërë samitit të Brukselit.

Paloka shprehet se kjo nuk ishte e papritur, por e paralajmëruar se rruga e Ramës nuk është BE-ja, por aleancat antishqiptare.

Demokrati shton se nisma 'Open Balkan' është konkretizimi i linjës ruso-serbe e sponsorizuar nga padronët e Ramës.

Në përfundim Paloka thotë se s'është rastësi që Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Edi Rama dalin hapur kundër BE-së duke bojkotuar.

"E kishim paralajmëruar, rruga e Ramës nuk është BE-ja, por aleancat antishqiptare. 'Ballkani i Hapur' është konkretizimi i linjës ruso-serbe të sponsorizuara nga padronët e Ramës. Nuk është rastësi që pikërisht Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Rama dalin hapur kundër BE-së duke bojkotuar", -shkruan Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga