LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Fryhet' Gazment Bardhi/ I 'dorëzon' Ramën, Arben Krajës

21 Qershor 2022, 15:16, Aktualitet CNA
'Fryhet' Gazment Bardhi/ I 'dorëzon' Ramën, Arben
Arben Kraja dhe Edi Rama, foto ilustruese

Deputeti Gazment Bardhi, në emër të Grupit parlamentar të PD-së, ka kallëzuar në SPAK kryeministrin Edi Rama. 

Sipas kallëzimit të depozituar, grupi parlamentar i PD-së, e akuzon për shpërdorim të detyrës, pasi sipas tyre, Rama, ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike, duke mbështetur një projekt të bashkëshortit të ministres së Jashtme, Olta Xhaçka.  

“Duke mos aplikuar këtë ndalim, Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e Komitetit të Investimeve Strategjike, të cilët kanë qenë në dijeni se kompania përfituese është në pronësi të bashkëshortit të ministres/deputetes Olta Xhaçka, me dashje kanë kryer veprime në kundërshtim me ligjin, që përbën mospërmbushje të rregullt të detyrës, duke i sjellë përfitime materiale të padrejta familjes së ministres Xhaçka”, thuhet në kallëzim./ CNA.al

'Fryhet' Gazment Bardhi/ I 'dorëzon' Ramën, Arben

Lajmet e fundit nga