LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër socialist në dosjen e SPAK-ut, udhëtime me Mirel Mërtirin dhe Ahmetajn në Rumani dhe Vjenë

12 Korrik 2023, 15:49, Aktualitet CNA

Një tjetër socialist në dosjen e SPAK-ut, udhëtime me Mirel

Zbardhen detaje të reja nga dosja e hetimeve të SPAK-ut në lidhje me ish-zëvendëskryeministrin Arben Ahmetaj.

Në dosje përmenden disa udhëtime të Ahmetajt me biznesmenin Mirel Mërtiri, në Rumani dhe në Vjenë. 

Po ashtu mësohet se në këto udhëtime, bashkë me Ahmetajn ka qenë edhe socialisti Damian Gjiknuri. 

Sipas hetuesve të SPAK-ur, rezervimet në hotelet ku janë akomoduar dy politikanët socialistë janë bërë nga Klodian Zoto. Rezervimet janë bërë nga Klodian Zoto, por në emër të Gjiknurit. 

“Nga të dhënat e TIMS rezulton se më datë 15 prill 2014 Arben Ahmetaj del nga Shqipëria në ora 14.36 me linjën Austrian. Po më datë 15 prill 2014 rezulton se shtetasi Mirel Mërtiri del nga Shqipëria në porën 15.35 me të njëjtën linjë ajrore dhe se gjithashtu edhe shtetasi Damian Gjiknuri ka dalë po në këtë datë me të njëjtën linjë ajrore në orën 14.05. Ndërkohë në lidhje me kthimin konstatohet se më datë 17 prill 2014 në ora 11.18 dhe 11.19 shtetasit Mirel Mërtiri dhe Arben Ahmetaj kthehen bashkë me linjën e fluturimin Lufthansa. Ndërkohë që Damian Gjiknuri kthehet një ditë më vonë.”, thuhet në dosjen e SPAK-ut.

 

 

Lajmet e fundit nga